amcorteec072@gmail.com :אימייל

 077-5540340 :טלפון

 077-5540341 :פקס

   כתובת: ההסתדרות 8, רעננה 43455

 

 

 

  • Wix Facebook page
  • LinkedIn Social Icon

מערכת סולארית משולבת עם מערכת קיימת

שימוש בסולר או גז לצורך מערכות חימום היה אחד הפתרונות הנפוצים בשוק הישראלי. אך כיום צרכנים מוסדיים וועדי בתים, מתרחקים משימוש בדלקים מזהמים וכמובן בשל העלויות האדירות שמקור אנרגיה זה מצריך. בנוסף, עליות מחירי הדלקים החוזרות ונשנות גרמו למצב של מהילת דלקים וחוסר וודאות לגבי איכות הסולר המסופק. לכן צרכנים רבים בשוק מחפשים פתרונות חלופיים להתייעלות אנרגטית.

 

חברת אמקורטק מתמחה בהתייעלות אנרגטית ובאספקת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לחיסכון באנרגיה לצד הגברת היעילות התפעולית, בדגש על שימוש במערכות סולריות. פיתרון של המרת מערכות מבוססי סולר או גז למערכות סולאריות לחימום מים ע"י השמש מאפשר הפחתה דרמטית של עלויות האנרגיה, הגברת היעילות והסתמכות על מקור אנרגטי שאינו מזהם.

למעט המרה מסולר למערכות סולריות (קולטי שמש) בחימום מים, מערכות הסקה מרכזיות ועוד, חברת אמקורטק מציעה גם שירותי המרה מגז למערכות סולריות (קולטי שמש) ומערכות בקרה להתייעלות אנרגטית.

תהליך הסבה מסולר למערכות סולריות הינו פשוט ומהיר מאוד יחסית, כך שאתם יכולים להתחיל לחסוך וליהנות מהחימום היעיל, הסביבתי והזול ביותר תוך זמן קצר ביותר ובחיסכון כספי של עד 80%. ההסבה נעשית על בסיס התשתית הקיימת באתר – קרי צנרת אספקת מים חמים לצרכנים, בתוספת חיבור ישיר למערכת אגירה וקולטים בגג המבנה. ניתן להותיר את תנור הסולר או הגז כגיבוי.                                              

הסבת מערכת הסקה מרכזית, כלומר מערכת חימום מים מסולר לאנרגיה סולרית מהווה תהליך האורך לרוב 48 שעות. החזר ההשקעה הוא מהיר במיוחד ולרוב תוך 3 שנים תחזירו את ההשקעה.

למי המערכת מתאימה?

 

מערכות סולריות מאולצות (אקטיביות) הנם מערכות המתאימות לבניינים רבי קומות,

לתעשייה שיטה זו מצוינת גם לחימום מכלים עם חומרים כימיים, סבונים, לתעשיית החלב,

רפתות, פתרונות למקלחות עובדים וכד', פתרונות לבסיסים צבאיים או לצריכה בכמויות

גדולות תוך זמן קצוב כגון בתי חולים, בתי אבות ומלונאות. למלונות נדרשת מערכת מיוחדת.

 

לחברת אמקורטק מציעה פתרונות מובנים אשר ע"י תחשיב מדויק, נאפשר לכם לחסוך

אנרגיה וכסף ע"י הקמת מערכות סולאריות תרמיות ואקולוגיות לחימום מים.
הקולטים המותקנים בגג הפרויקט מיוצרים בטכנולוגיה מיוחדת מתקדמת

(כל קולט מגיע להספק של 10.8 קילוואט ליום) מאפשרים התקנה של 35% פחות קולטים מכל אלטרנטיבה אחרת, יש לציין שהקולטים מיוצרים במפעל הגדול והמתקדם ביותר בישראל.  

בבניית מערכת לבתי מלון, חברת אמקורטק תלווה אתכם בכל שלב החל מהתכנון וכלה במענה הסופי למתן פתרונות לכל דרישה.

דוגמאות למערכות משולבות שהותקנו ברחבי הארץ:

 

מלון פלאזה בנצרת עלית

הוא אחד המלונות הותיקים באזור זה, אזור הנהנה משמש רוב ימות השנה.

המלון כולל 184 חדרים, חדר אוכל, מסעדות, בריכה מחוממת ושטח הרצפה שלו (כולל המדשאות סביב המלון) כ- 5,500 מ"ר. 

המלון צורך כמויות גדולות של מים חמים לצורך תפעול כל מתקניו. החימום נעשה על-ידי תנורי גז.

בתקופה האחרונה עלתה המודעות לנושאי איכות הסביבה והצורך לחסוך באנרגיה עומד בראש סדר עדיפות לאומי ובעקבות תמריצי הסובסידיה של משרד התשתיות, החליטה הנהלת רשת פלאזה שזה הזמן לבחון את האפשרויות הקיימות. מכיוון שהמלון הזה נמצא            באחד מאזורי הארץ שבהם שוררת ממילא קרינת שמש גבוהה החליט מנהל הרשת, לנצל את זמינות האנרגיה הסולרית החינמית        שהמקום התברך בו ממילא.

לצורך חיסכון בעלויות הגז לחימום המים, תוכננה המערכת יחד עם מנהל האחזקה של המלון מערכת לחימום מים חמים לצרכי הסניטציה     של המלון, למיזוג ולחימום הבריכה. בראש מעינינו היה לשמור בתכנון על טמפרטורת המים החמים במיכלי האגירה בין 70-65 מעלות   בהתאם לדרישות משרד הבריאות למניעת התפתחות חיידק הלגיונלה,( חיידק אלים המתפתח וגדל במיוחד בסביבה לחה, וניזון מהאבנית והברזל (הבוצה) שבצנרת המים).

מערכת החימום כוללת כ- 25 קולטי שמש קונוונציונליים המוצבים על גג המלון, בשטח 65 מ"ר, כאשר כל קולט מספק 10 קילוואט.               הקולטים מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת המבטיחה נצילות אנרגיה ברמה גבוהה. הקולטים מחוברים למערכת אגירת מים בנפח כולל 5.1 קוב, מערכת הולכה המורכבת מ- 2 מחליפי חום שבהם מבוצעת הפרדה ומערכת בקרה.

התוצאה:

חיסכון שנתי בגז נאמד בכ- 84,109 קילוואט לשנה.

הקולטים חוסכים כ- 21 טון 2 coבשנה.

החזר ההשקעה הינו כ- 3.5 שנים.

מלון אורכידיאה תל– אביב

המלון כולל 314 חדרים, חדר אוכל, מסעדות, בריכה מחוממת ומועדון ספורט. מערכת החימום כוללת כ- 48 קולטי שמש קונוונציונליים המוצבים על גג המלון, בשטח 120 מ"ר, הקולטים מחוברים למערכת אגירת מים בנפח כולל 10 קוב.

התוצאה:

חיסכון שנתי בגז נאמד בכ- 148,500 קילוואט לשנה.

הקולטים חוסכים כ- 37 טון 2 coבשנה.

החזר ההשקעה הינו כ- 3.5 שנים.

מלון דירות לב ירושלים

המלון כולל 100 סוויטות, חדר אוכל. מערכת החימום כוללת כ- 36 קולטי שמש קונוונציונליים המוצבים על גג המלון, בשטח 94 מ"ר, הקולטים מחוברים למערכת אגירת מים בנפח כולל 7 קוב.

התוצאה:

הקולטים חוסכים כ- 28 טון co2 בשנה.

החזר ההשקעה הינו כ- 2.6 שנים.

מלון בוטיק סמוך לסוצ'י ברוסיה

המלון כולל 12 סוויטות, חדר אוכל. מערכת החימום כוללת כ- 6 קולטי שמש קונוונציונליים המוצבים בצמוד למלון,   בשטח 16 מ"ר, הקולטים מחוברים למערכת אגירת מים בנפח כולל 1.2 קוב.

הוסטל אקים לוצאטו תל - אביב

 

מערכת לחימום המים שודרגה למערכת מתקדמת וירוקה המותאמת לדרישות משרד הבריאות וזאת על מנת לשמור על היגיינה דיריי ההוסטל ובחימום יעיל, חסכוני ונקי. על מנת לספק את הצריכה היומית הותקנה מערכת אגירה של 1,000 ליטר בחלל גג הרעפים בגיבוי מערכת קולטים אקולוגית בהספק כולל של 54 קילו ואט ביום.